BIP.gov.pl

Witamy na stronie Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu

Placówka znajduje się około 2,5 km od centrum Przasnysza. Miasto usytuowane jest nad rzeką Węgierką.

Dom Pomocy Społecznej zlokalizowany jest w spokojnej i dobroczynnej dla zdrowia oraz samopoczucia okolicy Przasnysza, w pobliżu sosnowego lasu.

DPS mieści się w parterowych oraz trzykondygnacyjnych budynkach powstałych na terenie zabytkowego parku dworskiego o powierzchni ok. 6 ha ze starym, wielogatunkowym drzewostanem przeplecionym licznymi alejkami.

Bryła budynku, po obydwu jej stronach, zakończona jest alkierzami-czworobocznymi narożnikami dwukondygnacyjnymi i wyraźnie wysuniętymi w kierunku zachodnim, z wyod-rębnionymi dachami oraz z barokowymi wejściami po obydwu stronach tych alkierzy.

Obecnie w pomieszczeniach dworku znajdują się biura DPS oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Najistotniejszym budynkiem w kompleksie budynków Domu Pomocy Społecznej, jest blok mieszkalny wybudowany w roku 1973 i przeznaczony dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, w latach 2008-2010 poddany kompleksowej modernizacji zgodnie z obowiązującym standardem.

Z budynkiem mieszkalnym, połączone są przy pomocy łączników, dwa parterowe pawilony. Pawilon pierwszy, wraz z halą sportową, jest miejscem dla gabinetów terapeutycznych, zaś nieco dalej znajduje się drugi pawilon-przeznaczony dla gabinetów rehabilitacyjnych i siłowni. Znajduje się tam też magazyn gospodarczy.

Takie usytuowanie Domu Pomocy w zacisznym miejscu, wśród zabytkowego dworku i sędziwych, różnorodnych drzew parku dodającymi uroku wszystkim budynkom, system wewnętrznych alejek oraz liczne urządzenia parkowe zachęcają do spacerów wśród prawdziwej, zdrowej natury stwarzają specyficzny klimat sprzyjający wypoczynkowi, rekreacji, regeneracji sił psychofizycznych oraz intelektu osób zamieszkujących nasz Dom.

Wersja dla osób niesłyszących

 

 
  do góry strony
wersja do druku
Opublikował: Anna Długokęcka
Publikacja dnia: 25.08.2020
Podpisał: Wojciech Bieńkowski
Dokument z dnia: 25.08.2020
Dokument oglądany razy: 104284
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE W PRZASNYSZU