BIP.gov.pl

Sztafeta Rowerowa Osób Niepełnosprawnych

            100 lecie odzyskania niepodległości jest świętem które każdy powinien przeżyć świętując i celebrując je na własny sposób. Naszą inicjatywą jest obchodzenie owego doniosłego święta poprzez uczestnictwo osób niepełnosprawnych w sztafecie rowerowej o długości 100 km. Mimo chorób i ułomności osoby niepełnosprawne chcą pokazać, że wolność Polski jest dla nich bardzo ważna.

W dniu 08.10.2018 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ruda 1 w Przasnyszu poprzez udział w owej sztafecie rowerowej pragnęli złożyć swój niewielki trud i poświęcenie tym dzielnym osobom, które niezłomnie i z narażeniem życia pokonali wszystkie trudności i stworzyli nam miejsce do godnego funkcjonowania i życia.

Cała trasa została podzielona na dziesięć jednakowych odcinków o długości dziesięciu kilometrów. Uczestnicy po przejechaniu danego odcinka przekazywali następnym uczestnikom flagę po czym kontynuowali sztafetę. 

W sztafecie uczestniczyli pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Przasnyszu wraz z mieszkańcami. Łączna liczba uczestników to 40 osób.

 
  do góry strony
wersja do druku
Opublikował: Anna Długokęcka
Publikacja dnia: 29.10.2018
Podpisał: Anna Długokęcka
Dokument z dnia: 29.10.2018
Dokument oglądany razy: 4572
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DOROSŁYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE W PRZASNYSZU